HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
En son konular
» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Cuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Çarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Salı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Ptsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Ptsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Ptsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» Okb süre ve korku
Salı 26 Tem. - 9:49 tarafından Simulakra

» trichomonas
Paz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
C.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 11 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 11 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

33.gün hiv duo ultra

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

33.gün hiv duo ultra

Mesaj  tolga34 Bir Paz 26 Haz. - 23:08

izmir uçkun lab 33.günde 5.jenerasyon hiv duo ultra testi oldum yeterli midir?
açık yaraya kan temasından şüpheleniyorum birçok da belirti yaşadım. kan az miktarda girdiyse 33.günde sonuç vermemiş olabilir mi?
ayrıyetten izmir uçkun lab. güvenli midir? (sonuç kağıdıma bakmadım turan uçkun bey beni 2.5 saat sonra ara dedi aradım ve bir şey çıkmadı dedi. test fiyatı 150 tl)

çok fazla belirti yaşadığım için bu kadar üstüne düşüyorum lütfen konumu silmeyin

tolga34
YENİ
YENİ

merhaba

Mesaj  enesce Bir Çarş. 29 Haz. - 2:08

sonuç değişmez günün de gayet yeterli sağlıcakla kal.
enesce
DANIŞMAN
DANIŞMAN

Geri: 33.gün hiv duo ultra

Mesaj  tolga34 Bir Çarş. 29 Haz. - 16:57

teşekkürler enesce sen test bile olma demiştin ama belirtiler kafamı çok karıştırıyor. (bilmiyorum belki psikolojiktir, mesela sesimi -acaba kısılacak mı diye- çok kontrol ettiğim zaman cidden kısılıyor, belki de cidden kısık ama belirti konusunu unutup konuştuğumda düzgün gibi. bunun yanında damağımda iki gün üst üste çıkan uçuk, cinsel organda sivilce benzeri küçük şişlik, 6 gün sonra hastalanmam, hafif kilo kaybı, bikaç gece terleme yaşamam vs. derken kafamdan atamıyorum. bunlar güçlü belirtiler değil mi? nasıl kafamdan atabilirim belirti arıyorum kendimde sürekli ve anormallik görünce araştırıyorum hiv belirtisi çıkarsa yine acaba diyorum

şırınga batması durumlarında süre (6 aydan 1 yıla kadar) uzayabiliyor diye bir şey görmüştüm. ben de açık yaraya kan temasından şüpheleniyorum aynı şey hemen hemen. bu süre sadece antikor bakan testlerde mi böyle acaba? bilgilendirirsen çok sevinirim.

tolga34
YENİ
YENİ

Mesaj  biocan Bir Çarş. 29 Haz. - 21:48

tolga34 demiş ki:teşekkürler enesce sen test bile olma demiştin ama belirtiler kafamı çok karıştırıyor. (bilmiyorum belki psikolojiktir, mesela sesimi -acaba kısılacak mı diye- çok kontrol ettiğim zaman cidden kısılıyor, belki de cidden kısık ama belirti konusunu unutup konuştuğumda düzgün gibi. bunun yanında damağımda iki gün üst üste çıkan uçuk, cinsel organda sivilce benzeri küçük şişlik, 6 gün sonra hastalanmam, hafif kilo kaybı, bikaç gece terleme yaşamam vs. derken kafamdan atamıyorum. bunlar güçlü belirtiler değil mi? nasıl kafamdan atabilirim belirti arıyorum kendimde sürekli ve anormallik görünce araştırıyorum hiv belirtisi çıkarsa yine acaba diyorum

şırınga batması durumlarında süre (6 aydan 1 yıla kadar) uzayabiliyor diye bir şey görmüştüm. ben de açık yaraya kan temasından şüpheleniyorum aynı şey hemen hemen. bu süre sadece antikor bakan testlerde mi böyle acaba? bilgilendirirsen çok sevinirim.

Merhaba Tolga, güncel kaynaklar 1 aydan sonra yapılan 4. Nesil testlerin %99 un üstünde olduğunu gösteriyor. CDC kendi sayfasında 4. Nesil test için 46 günün yeterli olduğu görüşünde.

İğne batması gibi dueumlar şunla alaklı. Yurt dışında HIV + olduğu bilinen kişilerle ilgilenen sağlık personeli bir kaza yaşarsa pep adı verilen bir tedavi yapılıyor. 1 ay süren bu tedavi sonrasında bulaş önlenmişmi diye 6. Ayda test isteniyor. Çünkü kullanılan ilaçlar çok güçlü virüs miktarını tespit edilemez seviyeye indiriyor. Tedavi bittikten sonra ilacın ramamen vücuttan arınması ve tedavi başarısız ise virüsün çoğalıp en baştan antikor üretilmesi biraz zaman alıyor. Dolayısıyla 6. Ay bu kişilerden kontrol testi istenir. 1 yıl gibi bir süre yoktur. Belirttiğim sebepten dolayı ya da önemli bir bağışıklık sistemi rahatsızlığı veya kronik ileri seviye hcv gibi bir durum söz konusu değilse 3. Ay %100 kabul edilir. İstisnai durumlardaki bu kişilerdende ne olur ne olmaz denilerek 6. Ay istenir. İşin özeti bu.
biocan
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://Pozitifrehber.com

Mesaj  tolga34 Bir Çarş. 29 Haz. - 22:30

peki benim bir test yapmama daha gerek var mı sence?
benim anladığım kadarıyla, şu an süre açısından cinsel ilişki yaşayan biriyle aynı konumdayım -çünkü ilaç kullanmadım- testi yaptırdığım izmir uçkun lab'daki turan bey ise kanla bulaş durumlarında aksine daha erken tespit edilebilir, senin süren ve test yöntemin (hiv5 kitiymiş?) de zaten yeterli konuyu kapat dedi. araştırdığım kadarıyla da 14.günden sonraki hiv duo ultra'ya kesin gözüyle bakılıyor, dönen de olmamış sanırım. ama sen 46. gün diyince kafam tekrar karıştı.

ben belirtilerden -yukarıya yazdım- şüphelendim acaba çok kafaya taktım ondan mı oluyor... sen ne düşünüyorsun testin tekrarlanması konusunda? artık bir an önce hayatıma bakmak istiyorum, birkaç hafta veya ay daha beklemek bile belirsizlikler açısından işkence olacak açıkçası Very Happy

tolga34
YENİ
YENİ

Mesaj  biocan Bir Perş. 30 Haz. - 4:52

tolga34 demiş ki:peki benim bir test yapmama daha gerek var mı sence?
benim anladığım kadarıyla, şu an süre açısından cinsel ilişki yaşayan biriyle aynı konumdayım -çünkü ilaç kullanmadım- testi yaptırdığım izmir uçkun lab'daki turan bey ise kanla bulaş durumlarında aksine daha erken tespit edilebilir, senin süren ve test yöntemin (hiv5 kitiymiş?) de zaten yeterli konuyu kapat dedi. araştırdığım kadarıyla da 14.günden sonraki hiv duo ultra'ya kesin gözüyle bakılıyor, dönen de olmamış sanırım. ama sen 46. gün diyince kafam tekrar karıştı.

ben belirtilerden -yukarıya yazdım- şüphelendim acaba çok kafaya taktım ondan mı oluyor... sen ne düşünüyorsun testin tekrarlanması konusunda? artık bir an önce hayatıma bakmak istiyorum, birkaç hafta veya ay daha beklemek bile belirsizlikler açısından işkence olacak açıkçası Very Happy

Şu an gereksiz bir endişe yaşıyorsun. Yukarıda 1 aydan sonra yapılan yeni nesil testlerin %99 güvenilirlikte olduğuda yazıyor Smile hep en kötüsünü görmen şu an takıntı yaptığını göstermekte.
biocan
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://Pozitifrehber.com

Mesaj  tolga34 Bir Perş. 30 Haz. - 9:30

ama ben takıntım devam ettiği için tekrar soracağım izninle Smile konuyu kapatmalı mıyım? yoksa döner mi şu saatten sonra
belirtiler olmasa belki sormazdım bile ama...

tolga34
YENİ
YENİ

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön